Koncert galowy Festiwalu Twórczości “Korowód” (fotorelacja), 20.11.2021, Kraków

Koncertem galowym zakończyła się kolejna edycja Festiwalu Twórczości “Korowód”, który organizowany jest przez Fundację Piosenkarnia Anny Treter.

Festiwal Twórczości „Korowód” odbywa się od 2008 roku. Jego celem jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego polskich twórców, w szczególności poetów, pieśniarzy, autorów tekstów, kompozytorów, a także aktywizowanie i promowanie młodzieży, która pasjonuje się poezją i muzyką.

Formuła imprezy to Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” dla młodych twórców i wykonawców, oraz recitale autorskie i koncerty monograficzne, które każdego roku poświęcane są innemu twórcy.

Nagrodę główną w konkursie (na najlepszą piosenkę) zdobył Olek Talkowski  z utworem “Koniec świata”. Wyróżnienie otrzymały zespoły Ciepłe Popołudnie  i The Freedom Birds.

Festiwal zakończył się koncertem galowym pod tytułem “Od słowa do słowa”. Odbył się on 20 listopada 2021 w Nowohuckim Centrum Kultury. Z autorskimi recitalami wystąpili Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek, a także laureaci poprzednich edycji imprezy: Zuza Wiśniewska i Olek Różanek z zespołem „Chorzy”. Gospodarzem koncertu była Anna Treter – solistka grupy „Pod Budą”, a jednocześnie dyrektorka i pomysłodawczyni festiwalu.

– Wszyscy artyści wystąpią w koncercie galowym ze swoimi zespołami i zaprezentują wybór swoich najpiękniejszych, najbardziej znaczących piosenek. Tytułując ten koncert, chciałam podkreślić, że słowa, które padną ze sceny, mają swoją wielką wartość i ważność, bo wszyscy zaproszeni wykonawcy są mistrzami pięknych tekstów piosenek. Melodie i aranżacje też Państwa urzekną. Tym razem ja, wspierana nieco przez Andrzeja Poniedzielskiego, poprowadzę ten koncert, chwilami nawet śpiewająco –  mówiła o koncercie Anna Treter.

Zdjęcia Sobiesław Pawlikowski.