Koncerty Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano w Polsce, 8-13.11.2021

W dniach 8-13 listopada 2021 odbędzie się trasa koncertowa wykonawców: Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano. Muzycy wystąpią w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

Najsłynniejsze polskie trio jazzowe, Marcin Wasilewski Trio, i najlepszy saksofonista tenorowy ruszają we wspólną trasę koncertową. Po blisko półtora roku od wydania albumu “Arcitc Riff” saksofonista Joe Lovano znowu dołącza do polskiego Tria i w listopadzie 2021 po raz pierwszy na polskich estradach zagrają  live w pełnym składzie.

Warto dodać, że płyta “Arctic Riff”, którą będzie można usłyszeć live podczas tych koncertów, wydana została przez jedną z najważniejszych w świecie jazzu wytwórnię — ECM RECORDS z Monachium (Niemcy), a została zarejestrowana we francuskim Studio La Buissonne. Producentem był Manfred Eicher.

Koncerty Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano w Polsce

  • 8 listopada — Teatr Roma w Warszawie
  • 9 listopada — Aula Artist w Poznaniu
  • 10 listopada — Filharmonia w Szczecinie
  • 11 listopada — Filharmonia Bałtycka w Gdańsk
  • 12 listopada — ICE w Krakowie — prezentuje Festiwal Jazz Juniors
  • 13 listopada — Akademia Muzyczna w Katowicach
Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano, koncerty w Polsce, 2021
Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano, koncerty w Polsce, 2021

Saksofonista Branford Marsalis na Summer Jazz Festival, 11.07.2021, Kraków (relacja)

Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski Trio to gwiazda jazu i najbardziej znane polskie jazzowe trio. Muzycy grają w stałym składzie od ponad 25 lat: Marcin Wasilewski (fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja).

Nagrywają dla wytwórni ECM Records. Cztery ich albumy nagrane dla ECM Records otrzymały nagrody Fryderyka.

www.marcinwasilewskitrio.com

Joe Lovano

Saksofonista, artysta nagrywający, pedagog i kompozytor. Zdobył nagrodę Grammy za płytę „52nd Street Themes”, czternastokrotnie był nominowany do Grammy.

Wiele razy wygrywał w plebiscytach fachowej prasy muzycznej. Od 2001 roku kieruje Gary Burton Chair in Jazz Performance, a od 2009 roku jest członkiem-założycielem Global Jazz Institute w Berkley. Od 2019 roku nagrywa dla wytwórni ECM Records.

www.joelovano.com

Bilety na koncerty można nabywać na stronach: teatrroma.pl, ticketmaster.pl, biletyna.pl, bilety.fm, w kasie Filharmonii Bałtyckiej oraz sklepach sieci Media Markt.